Унікальний Майстер

Унікальний Майстер

Богдан Михайлович ДІЛЕТА – майстер художньої обробки дерева, член Національної спілки художників України (1995), член правління Косівської регіональної організації НСХУ.

Народився 16 жовтня 1957 року в с. Грушка Отинянського (нині Тлумацького) району Івано-Франківської обл. Випускник Косівського технікуму народних художніх промислів (1982). Педагоги з фаху: В. Гавриш, М. Федірко, О. Соломченко.

Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут (1990). Працював на підприємствах НСХУ у Косові; від 2005 року – викладач Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

У 2007 році захистив магістерську роботу на кафедрі художнього дерева Львівської національної академії мистецтв.

Учасник всеукраїнських художніх виставок від 1994 року. Працює у галузі декоративно-прикладного мистецтва (художня обробка дерева). Відроджує гуцульське народне меблярство.

Серед робіт – різьблені скриньки, тарелі, набори для напоїв, меблі, шахи. Основні твори: етнодизайн і виготовлення ексклюзивних меблів; проектування і виготовлення із дерева внутрішнього облаштування сакральних будівель, в т.ч.: іконостас церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Коломиї (2012).

«Богдан Михайлович Ділета – унікальний Майстер, що любить дерево на дотик і творить з нього ексклюзивні меблі, високохудожні інтер’єри культових споруд. В таких храмах, в такому оточенні вишуканого мистецького оздоблення людина відчуває не тільки красу, а й духовне піднесення», – каже про колегу голова Косівської регіональної організації НСХУ Іван Кочержук.